reksio baner Fanpage Pucharu Reksia na Facebook

O Pucharze Reksia

Puchar Reksia to cykl zawodów zimowych i letnich dla dzieci i młodzieży. Narciarski Puchar Reksia rozgrywany jest zimą. W konkurencjach w narciarstwie alpejskim biorą udział dzieci i młodzież do 13 roku życia, zarówno amatorzy jak i trenujący narciarstwo. W letniej edycji, czyli Rowerowym Pucharze Reksia biorą udział dzieci i młodzież do lat 15 w konkurencjach na pumptracku oraz na torze sprawnościowym. Każda edycja Pucharu Reksia dla uczestników i kibiców jest świetną zabawą w towarzystwie sympatycznego psa Reksia. Zawodom towarzyszą gry, zabawy, animacje, konkursy. Każdy z uczestników otrzymuje atrakcyjny pakiet startowy z kultowym już medalem pamiątkowym.
W  2017 roku obchodziliśmy hucznie 50. urodziny Reksia. Obchodziliśmy je podwójnie, bo na dwóch stokach narciarskich – tradycyjnie na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej i na stoku przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej. Zawody na stoku Bania spotkały się z ciepłym przyjęciem przez Reksiaków i Reksiomaniaków.
Zawody Narciarskiego Pucharu Reksia odbywają się  stoku narciarskim Dębowiec w Bielsku-Białej, położonym u podnóża najwyższego w okolicy wzniesienia – Szyndzielni górującej nad stolicą Podbeskidzia. Z kolei Rowerowy Puchar Reksia rozgrywany jest na terenach rekreacyjnych BBOSiR – na bielskich Błoniach.
W poprzednich edycjach zawodów wzięło udział niemal 8.000 zawodników, a zobaczyło na żywo prawie 40.000 widzów!
Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei ruchu na świeżym powietrzu, integracji społeczności narciarskiej i rowerowej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. To impreza na stałe wpisana m.in. do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

 

Facebook Pagelike Widget